Що означає для українського іт податкова реформа

izmeneniya-v-usn-2015

Міністерство фінансів України минулого тижня представило свій план змін до Податкового кодексу. В ньому не передбачено зниження податків, зате практично зникає спрощена система оподаткування.

Коментує Олександр Устинов, фінансовий директор Promodo:

«Фіскальний складник проекту бюджету 2017 – цілком очікувана позиція Міністерства фінансів. Складається враження, що основне завдання відомства – не розвиток економіки держави, а виконання вимог МВФ для отримання кредиту.

Фінансисти і бухгалтери вже почали пристосовуватися до того, що стосовно ПДВ, податку на прибуток, ПДФО та ЄСВ послаблень не буде. Але не секрет, що весь ІТ-сектор України працює на «єдиноподаткових» рейках, і запропоновані МінФіном зміни можуть серйозно підірвати потенціал і конкурентноздатність цієї галузі.

В запропонованому проекті друга група «єдиноподатківців» також буде платити ПДВ. Але при цьому вони зобов’язані вести повноцінну звітність, не отримуючи нічоговзамін, наприклад, послаблення по ЄСВ і ПДФО. При цьому зростають витрати на бухгалтерію, ризик перевірок і відсутня будь-яка можливість податкової економії. Все разом це повністю вбиває доцільність діючих сьогодні варіантів роботи з ФОП.

Як наслідок, бізнес напевно буде шукати способи збереження економічної конкурентоздатності. Хтось може піти на збільшення тіньового обігу між резидентами, і розрахунок готівкою – незважаючи на ризики – може отримати друге дихання. Деякі експерти ІТ-послуг будуть перебудовувати потоки і знаходити способи отримання коштів (в основному, для виплати зарплати) через «сірих» банкірів. В той же час, комусь маржа дозволить працювати в змінених умовах, змирившись із неминучим. Але пошук виходу з ситуації краще відкласти до завершення голосування за проект бюджету і зміни в Податковий кодекс у парламенті.
Перший позитивний чинник – це те, що бюджет був зверстаний і поданий не в грудні, а у вересні, тобто у підприємців є ще час для боротьби за свої інтереси. Другий плюс – у Верховній раді є професіонали, які реально оцінюють стан справ. Наприклад, голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна вважає, що змін у системі спрощеного оподаткування очікувати не варто.

Як показує практика попередніх податкових «покращень», розраховувати на те, що все само собою вирішиться, не доводиться. Влада лише тоді йде на поступки, коли відчуває сильний зворотний зв’язок. Бізнесу саме час взяти активну участь в лобіюванні своїх інтересів як прямо, так і через професійні об’єднання і асоціації. Тоді, можливо, нові податкові реалії 2017 року не принесуть ІТ-бізнесу, та й економіці України загалом, непоправних збитків».

Якщо ви хочете працювати з нами,
давайте почнемо з обговорення завдання

Отримати консультацію

Отримуйте новини інтернет-маркетингу

Тільки корисна інформація від експертів Promodo

Якщо ви хочете працювати з нами,
давайте почнемо з обговорення завдання

Отримати консультацію

Отримуйте новини інтернет-маркетингу