Що користувачі хочуть бачити в соцмережах брендів у 2025 році? Чому важливо створювати культуру, а не гнатися за трендами? І в якому випадку клієнт обере не вас, а конкурента? Ми проаналізували нове дослідження The Sprout Social Index, щоб відповісти на ці питання та запросили спеціалістів Brand&Content Promodo прокоментувати, які світові тенденції актуальні для українського ринку комунікацій.
Опитування проводили серед понад 4000 споживачів, 900 фахівців із соціальних мереж і 300 маркетингових лідерів у США, Великобританії, Канаді та Австралії. Команда Promodo додала українського контексту.
Соцмережі — основний «культурний» канал
Онлайн-культура — це ціла екосистема інтернету, значною мірою сформована соціальними мережами.
За данами The Sprout Social, 90% опитаних користувачів використовують соцмережі, як канал для відстежування трендів та культурних новин. 66% отримують цю інформацію від друзів та родини, 60% з телебачення та стримінгових сервісів і лише половина — з диджитал медіа.
І хоча користувачі вже хронічно онлайн, 30% планують проводити ще більше часу в соцмережах у 2025 році. Що стосується України, то у 2024 році зафіксували рекорд: в середньому українці проводили в інтернеті 11 годин на день.
Про що це говорить? Онлайн-присутність користувачів дуже велика, тому замість того, щоб робити соцмережі брендів ще одним майданчиком для комерції, створюйте простір, де поряд з продукт формуватиметься думка про бренд та лояльність до нього.

Обирайте канали, в яких бренд зможе стати «своїм»
Сьогодні більшість користувачів мають акаунти у всіх популярних соцмережах, але, залежно від віку аудиторії, канали, в яких вони проводять найбільше часу, можуть відрізнятися. Наприклад, TikTok і Threads стали новими Instagram та X(Twitter) для покоління Z, водночас трійка найпопулярніших каналів — це все ще YouTube, Instagram та Facebook.
Важливо зрозуміти, де саме ваша аудиторія проводить час і на якій платформі вона готова взаємодіяти з вами. Але також потрібно зважати на особливості самої платформи, і мова не про формат контенту. Наприклад, X(Twitter) має свою специфічну культуру: там важлива швидка реакція, дотепність і готовність вступати в діалог або навіть дискусії. Для багатьох брендів це занадто ризиковано, бо замість підтримки легко отримати хвилю хейту.
Приклад співпраці LOKO у Twitter:
[[ROW-START]]


[[ROW-END]]
Далі все спирається на персоналізацію. Вона починається з розуміння стилю життя вашої аудиторії, її звичок, темпів споживання контенту — і вже потім відображається у форматі, стилі і темах, які ви публікуєте.
Не повторюйте кожен тренд і мем
Сліпе наслідування всіх трендів не допомагає виділитися. Навпаки — це може мати зворотний ефект. Люди хочуть, щоб їх слухали, а не просто говорили до них, і вони цінують бренди, які роблять ставку на оригінальність, щирість і залучення аудиторії.
За опитуванням The Sprout Social, 40% користувачів вважають використання трендів класним інструментом, 33%, що це ніяково, а 27%, що тренди мають ефект лише впродовж 24-48 годин. Ми погоджуємося з останнім — тренди це дуже короткочасна історія і ви повинні або залетіти з цим форматом першими, або персоналізувати тренд під свою комунікація.
Також цікаво, що думки розділяються серед поколінь: Gen Z більш схильне підтримувати бренди, які «стрибають у тренди», тоді як представники покоління бейбі-бумерів — найменш схильні до такого.
Нещодавно в Україні завірусився тренд з ШІ-згенерованими стартерпаками брендів. Його суть — картинка «як би виглядав наш бренд», якби його можна було придбати як готовий набір. В тренд швидко залетіли великі та малі бренди і декілька днів весь Instagram був наповнений «однотипними» креативами.
Авторка каналу Digital Masons підмітила, що такі тренди мають негативну тендецію — з часом вони зливаються, а око користувача замилюється. Але також вона навела приклад креативу від WWF Ukraine, які використали тренд стартерапаку, щоб підсвітити зникнення видів тварин. І це саме випадок, коли організація використала в ситуативний «прийом», але обрала меседж, що відповідає місії та комунікації бренду.
[[ROW-START]]


[[ROW-END]]
Перевагу онлайн отримують бренди, які вирізняються якістю
Вважливе нагадування: соціальні мережі не здатні компенсувати глибинні проблеми бізнесу. Тому на першому місці залишається високий рівень продукту та клієнтського досвіду і лише за ним — оригінальність контенту.
Це підкреслює значення:
- чесних відгуків від інфлюенсерів і креаторів
- позитивних рекомендацій (особливо в коментарях)
- уважного ставлення до зворотного зв’язку від клієнтів

Але ця статистика не значить, що бізнесу потрібно збільшувати контент, орієнтований на продукт. Навпаки, «продажний» та занадто корпоративний стиль комунікації, як і занадто велика кількість продуктових постів відлякує споживачів. Ви не повинні доводити цінність продукту виключно завдяки постам в соцмережах — оригінальний контент повинен створювати додаткову цінність або, як ми вже згадали, обʼєднувати клієнтів навколо комʼюніті однодумців.
Соцмережі — це одна з точок дотику споживача перед покупкою
Багато етапів зі шляху споживача зараз відбуваються в соціальних мережах. Алгоритми та пошукові системи сприяють відкриттю нових брендів і продуктів, користувачі довіряють рекомендаціям інфлюенсерів та блогерів, а TikTok вже стає новим Google для покоління Z.
Більшість взаємодії споживачів з брендами починаються задовго до того, як вони здійснюють покупку. Але також 81% опитаних споживачів зізналися, що кілька разів на рік або більше соцмережі змушують їх здійснювати спонтанні покупки, а 28% споживачів роблять імпульсивні покупки раз на місяць.
І тут є два основних меседжі для брендів:
- контент в соцмережах впливає на рішення про покупку
- споживачі все частіше готові зробити покупку в самій соцмережі
Поки в Україні немає доступу до всіх функцій соцмереж, які відкривають можливості маркетплейсів. І можливість придбати товар одразу в Instagram — актуальна хіба що для малих бізнесів, які не мають сайту і впізнаваного бренду. Але така тенденція серед споживачів вказує на те, який формат контенту вони хочуть бачити в соцмережах — до візуально-привабливого, персоналізованого та в контексті онлайн-культури додаємо ще інформативний. Такий, що може закрити питання або показати продукт з нової сторони. І це підводить нас до наступної вимоги споживачів до бізнесу в соцмережах.
Швидка відповідь та клієнтський сервіс — вирішальні, коли обирають між вами та конкурентом
73% користувачів, опитаних The Sprout Social Index, погоджуються: якщо бренд не відповідає в соцмережах — вони куплять у конкурента. Коментарі, згадки через @ та приватні повідомлення — улюблений спосіб звернення до служби підтримки для більшості користувачів.
В епоху, коли користувачі очікують відповідей тут і зараз, мовчання коштує дорого. Бренди, які інтегрують швидке та людяне спілкування у свої соцмережі — отримують конкурентну перевагу. Якщо користувач не отримує відповідь у перші години після звернення — він відчуває знецінення.
Висновок
Щоб стати частиною щоденного досвіду споживача та створити амбасадора бренду, бізнес має розуміти цінності, поведінку й мову своєї аудиторії. Та найбільші пріоритети в соцмережах 2025 року — це персоналізований контент та високий рівень обслуговування.
на розсилку