Написати нам
ЗМІСТ

Команда Promodo веде десятки проєктів і вже 20 років на ринку. Велика частка проблем, з яким стикається місцевий бізнес — спільна. Наприклад, неправильне налаштування аналітики, технічні проблеми з сайтом, відсутність каналів залучення клієнтів. Нестача власної експертизи чи досвіду інхаус-команди у таких випадках обмежує зростання. 

У цій статті Team Lead Pre-sales Ілона Багдасарова розповіла, які проблеми та виклики заважають бізнесу зростати та які рішення Promodo пропонує та реалізує у різних ситуаціях та маркетингових каналах.

1. Бізнес запускає новий продукт і потребує комплексну стратегію   

Ідеальний вихід на ринок починається з дослідження ринку, конкурентів та цільової аудиторії. На основі отриманих даних та інстайтів формуються позиціонування та УТП, які далі й транслюватиметься в усіх каналах маркетингу.

Наступний етап — знайомство цільової аудиторії з брендом. Новий бренд має представити себе, пояснити свої переваги та вибудувати перший контакт зі споживачами. Для цього використовується багатоканальна комунікація, що може включати медійну рекламу в онлайн, зовнішню рекламу (білборди, сітілайти), рекламу в транспорті, а також телебачення та радіо. Далі переходимо до підключення каналів маркетингу — він може бути різний, залежно від цілей та KPI проєкту.

Розглянемо декілька прикладів:

1. Просування бренду за наявності сайту та мобільного застосунку.

2. Просування бренду за наявності тільки сайту

Або ж, залежно від цілей та стратегії масштабування бренду, ми можемо йти одразу в залучення трафіку. На прикладі кейсу українського бренду одягу Solmar, який виходив на ринок Польщі, ми пішли саме таким шляхом. Завданням Promodo було створити рекламну стратегію для зміцнення позицій бренду в Україні, а також адаптувати її під локальні особливості ринку Польщі. 

Результат

  • +50% зростання кількості конверсій у межах затвердженого ROAS 
  • +190% додатково до щомісячного доходу з каналу
Кейс з PPC
Як через рекламу збільшити знання про український бренд Solmar в Польщі
Читати кейс

2. Органічний трафік сайту падає 

На цьому етапі важливо зрозуміти, в чому може полягати причина:

  • потрапляння під штрафні санкції та фільтри; 
  • оновлення алгоритмів Google; 
  • неякісний та нерелевантний контент; 
  • велика кількість закритих від індексації сторінок;
  • неякісні зворотні посилання;
  • та інші технічні SEO помилки.

Тому більшість наших кейсів з SEO починаються з детального аудиту поточного стану сайту. Він дозволяє виявити проблеми, які вплинули або продовжують впливати на падіння трафіку та продуктивність. 

До прикладу, у співпраці з українським пасажирським перевізником Rubikon, ціллю бізнесу було збільшення органічного трафіку через блог. Але почали ми саме з технічного аудиту, адже навіть якісний контент не забезпечить високих позицій у пошуку, якщо технічні помилки заважають коректній індексації сайту Google. 

Ми виявили, що видимість сайту Rubikon погіршували дублі посадкових сторінок. Впровадження єдиних URL для сторінок рейсів та оновлення структуру внутрішніх посилань дозволило покращити видимість сайту в пошукових системах. А потім ми перейшли до створення контент-плану для блогу — більше про цей кейс та рішення Promodo читайте за посиланням. 

Кейс з SEO
Просування автобусних перевезень через блог Rubikon: 13% ключових слів в ТОП-1 за 9 місяців
Читати кейс

3. Бізнес переїжджає на новий сайт і не хоче втратити поточний трафік

Причинами переїзду сайту можуть бути:

  • дизайн та функціональність, що відстають від конкурентів та побажань користувачів сайту;
  • обмежений функціонал поточної CMS системи;
  • ребрендинг, який вимагає зміни назви домену.

Що робить Promodo? Оптимізовує новий сайт відповідно до вимог Google на етапі розробки. Команда Promodo забезпечує повний технічний супровід на кожному етапі та проводить моніторинг змін для вдалого переходу на нову структуру сайту. Моніторинг необхідний для мінімізації можливих ризиків для трафіку та позицій у пошуковій видачі.

Потрібна допомога з SEO-просуванням? Звертайтеся до Promodo

4. Бізнес хоче масштабуватися, але не знає, з чого почати

Коли бізнес не має чіткого бачення або стратегії масштабування — це може призвести до застою або неефективного використання ресурсів. Тому ми завжди починаємо з детального аудиту поточних маркетингових каналів. На цьому етапі ми можемо виявити слабкі місця, а також точки росту та потенціал для розширення.

З нашого досвіду, проблема, яка виникла в одному каналі, не завжди може вирішитись інструментарієм в межах цього каналу. Наприклад неокупність в Email може полягати в маленькій кількості користувачів в базі. Щоб збільшити базу — треба сформувати та реалізувати концепцію точок збору аудиторії на сайті та збільшити трафік на сайті шляхом платної реклами.

Також прикладом може бути залежність ефективності платної реклами від SEO  оптимізації сайту. Наприклад: швидкість завантаження сторінок, якісний контент, коректні заголовки сторінок та наявність фільтрів напряму впливають на ефективність рекламних кампаній в Google Ads, особливо на кампанії Performance Max та DSA.

Що робимо після аудиту? Формуємо комплексний план розвитку проєкту в межах цілей та KPI бізнесу, з урахуванням особливостей кожного каналу маркетингу.

5. Потрібно збільшити кількість конверсій з реклами 

Якщо розглядати канал PPC, то проблема з якою звертаються клієнти до Promodo найчастіше — це незадоволення поточними результатами та бажання масштабуватись.

Часто в таких випадках проблема полягає в тому, що:

  • в акаунті працюють лише кампанії націлені на конверсії. Тобто націлення налаштовано на аудиторію, яка знаходиться на більш низьких етапах вронки, що дозволяє взаємодіяти з поточним попитом, але не формувати новий; 
  • не налаштована робота з аудиторію ремаркетингу, що негативно впливає на кількість перших та повторних покупок;
  • неправильна структура аккаунту або неправильне використання автоматичних стратегії, що не дозволяє показувати рекламні оголошенням всій цільовій аудиторії.

Що робить Promodo? Проводить аудит, після якого формується план оновлення структури акаунту. Нова структура буде націлена на максимальне охоплення цільової аудиторії на всіх етапах воронки, з використанням правильних автоматичних стратегій на кожному етапі.

Приклад воронки для націлення рекламних оголошень:

6. Відсутність роботи з клієнтам через Retention-маркетинг 

Email — найпопулярніший канал Retention-маркетингу, але часто його можливості використовуються не на повну. Наприклад:

  • в бізнесу відсутня сегментація бази, через що листи з однаковим контентом надсилаються користувачам з різними інтересами; 
  • не налаштовано достатню кількість точок збору на сайті, які спонукають користувачів залишити свій email і стати підписником бренда;
  • не налаштовано тригерні листи, які відправляються у відповідь на певну дію користувача на сайті, наприклад, коли клієнт залишив товар у кошику, але не придбав. Такі листи спонукають користувачів повернутись на сайт та завершити покупку.

Що робить Promodo? Формує повноцінне налаштування даного каналу з реалізацією концепції точок збору на сайті, сегментацією аудиторії, запуску тригерних ланцюжків та промолистів для збільшення бази, а також перші та повторні покупки. 

ПОМИЛКИ В EMAIL-РОЗСИЛКАХ
10 прикладів, що коштують вам грошей і клієнтів
Читати статтю

Для підсилення Email ми рекомендуємо залучати додактові канали Retention-маркетингу з налаштуванням омніканальності, наприклад, Viber, SMS, ChatBot тощо.

7. Некоректно налаштована система Google Analytics 4 

Такі проблеми, як дублювання кількості транзакцій, некоректний розподіл трафіку між каналами маркетингу, передача тільки кількості транзакцій без даних про дохід можуть призвести до втрати важливої інформації про поведінку користувачів та ускладнити оцінку результативності каналів.

Або, наприклад на сайті є декілька форм зворотного звʼязку, а відстеження і передача даних в Google Analytics 4 налаштовано тільки для однієї з них. 

Що робить Promodo? Спершу наші фахівці виявляють, які саме дані збираються некоректно або не повністю, після чого визначають фактори, які на це впливають. Маючи ці дані, формують та реалізують рішення для виправлення помилок. 

Якщо ж бізнес знаходиться на етапі розробки сайту, правильно налаштована аналітика — один з ключових факторів. Саме цим ми займалися в межах співпраці з книгарнею та книжковим онлайн-сервісом Readeat.

Кейс з Analytics
Налаштування Google Analytics 4 на етапі розробки сайт для Readeat
Читати кейс

8. Хочеться, щоб всі дані збиралися в одному місці, а на аналіз йшло менше часу

У великих бізнесів — багато каналів маркетингу. Збирати їх вручну з різних звітів — довго, а потім потрібно провести коректний аналіз. 

В таких випадках ми пропонуємо налаштування наскрізної аналітики. Ми імпортуємо з різних джерел даних в одному місці, наприклад, з Google Analytics 4, CRM системи, Excel файлів, систем мобільної аналітики, ESP системи тощо. І візуалізуємо їх у вигляді зручного дашборду, щоб команда маркетингу бачила, які канали показують кращий результат та як взаємодіють між собою.

Наскрізна аналітика також допомагає зрозуміти шлях користувача від першої взаємодії з брендом до повторних конверсій, відстежує LTV та інші важливі для бізнесу показники. 

Promodo має авторський звіт Essential — аналітичне рішення у Looker Studio, який збирає та відображає основні метрики ефективності маркетингових каналів. На прикладі кейсу для MasterZoo ми розповіли, як один звіт допомагає в аналізі даних та економить команді до 10 годин щомісяця.

Кейс з Analytics
Звіт Essential для MasterZoo: ключові маркетингові показники на одному екрані
Читати кейс

Висновок

З нашого досвіду, проблем, які неможливо вирішити — не буває. Але іноді для цього потрібна ширша експертиза, залучення фахівців з інших каналів або зміна стратегії просування. 

Також на цю тему:

No items found.
Підпишіться
на розсилку
Дякуємо за підписку!
Упс! Щось пішло не так. Спробуйте ще раз
В закладки

Шукаєте точки росту для масштабування вашого бізнесу? Звертайтеся до фахівців Promodo. 

Захочете отримати юзабіліті-аудит і персональні рекомендації для свого інтернет-магазину — напишіть нам.

Обговоримо ваш проєкт?
Неправильний email. Якщо ваш email вірний, просто ігноруйте це повідомлення.
Заповність всі поля
Надіслати заявку
Ваше повідомлення відправлено
Наш менеджер зв‘яжеться з вами найближчим часом.
Упс! Щось пішло не так. Спробуйте ще раз
ДОЛУЧАЙСЯ ДО КОМАНДИ PROMODO ❤️
Надіслати заявку
Ваша заявка відправлена
Наші рекрутери звʼяжуться з вами найближчим часом!
Назад
Упс! Щось пішло не так. Спробуйте ще раз