Як забезпечити потрапляння відео в топ-10 Google

Оптимізація відео для пошукової видачі - практичне рішення для онлайн-магазинів, яке може залучити додаткову зацікавленість до їх асортименту, підвищити продажі і збільшити середній час, проведений користувачами на сайті.

Згідно з недавньою статистикою Lemonlight, до 62% споживачів переглядають відео з оглядами продуктів, перш ніж зробити покупку. Більш того, понад 97% брендів згодні з тим, що відео допомагає їх клієнтам краще зрозуміти запропонований товар або послугу. Якщо ви вже розміщуєте відео в своєму магазині, давайте розберемося, як підвищити рейтинг ваших відео в Google і отримати додатковий трафік на ваш сайт.

Що таке відеомаркетинг

Пошуковий маркетинг для відео має на увазі просування відеоконтенту за рахунок використання ключових слів і зворотних посилань. Це допомагає отримати більш високий рейтинг в результатах пошуку. Оскільки кожна пошукова система має свої унікальні алгоритми, кожній системі потрібен свій підхід до поліпшення позиції сайту в пошуковій видачі. Таким чином, правила і рекомендації щодо оптимізації відео для Google не працюватимуть для YouTube, і т.д.

Які відео приносять конверсії

Розробляючи маркетингову стратегію для відеоконтенту інтернет-магазину, потрібно проаналізувати, який тип контенту шукають ваші існуючі та потенційні клієнти. Це можна зробити за допомогою таких інструментів, як Google Trends, Google Keyword Planner або Response Public. Не бійтеся шукати запропоновані вами товари на YouTube, так як результати його пошуку відображають інтереси споживачів і можуть дати вам ідеї по оформленню або змістом відео. Пам'ятайте, що в центрі уваги має бути сегмент, в якому ви працюєте, і товари, які ви пропонуєте.

Організуйте і розмістіть контент, який ви плануєте опублікувати. Наприклад, ви можете додати на сторінку товару відеоогляд або зняти відео з розпакуванням. Ми рекомендуємо почати для товарів, які продаються найкраще. Ще один варіант для відео - ділитися порадами по догляду за придбаним у вас товаром або зняти відеоінструкції з установки.

Також ви можете спробувати вбити відразу двох зайців: зняти порівняльний огляд двох-трьох схожих товарів і опублікувати отекстовану версію в своєму блозі.

Як вивести відео в топ видачі Google

Основна перевага ранжирування ваших відео в Google у порівнянні з YouTube полягає в тому, що цей Google індексує контент, завантажений безпосередньо на ваш сайт, тобто на сервер. Таким чином, ваш контент, який може містити, припустимо, музичний фрагмент, захищений авторським правом, також може відображатися у верхній частині результатів пошуку.

Тому при індексації відео краулери Google звертають увагу на наступне:

1. Наскільки актуальні ваші ключові слова в заголовку і описі.

2. Якість зворотних посилань:

  • Кількість вхідних посилань;
  • Кількість унікальних доменів, що посилаються на ваш сайт;
  • Унікальні IP-адреси доменів, які посилаються.

3. Як оптимізована ваша сторінка;

4. Наскільки високий рейтинг домену (page authority, PA).

Звичайно, ви можете завантажувати і оптимізувати відео-презентації або огляди товарів на YouTube або Vimeo, але у цих систем є інші чинники ранжирування, які ми опишемо в нашій наступній статті.

Оптимізація заголовків і опису до відео

Аналізуючи, ecommerce-відео, що займають топ-10 пошукової видачі в Google, можна помітити, що ключові слова (keyword) розташовуються в структурі заголовків наступним чином:

[keyword] відео

  • Як [keyword]

  • [keyword] туторіал

  • [модель товара] огляд

  • [Тип товару] [Бренд]

При цьому, якщо додати назву інтернет-магазину, частка відео з сайту компанії буде перевищувати число YouTube-роликів в пошуковій видачі.

У всіх інших випадках, наприклад, при написанні бренду виробника кирилицею, YouTube майже завжди виграє.

Для пошукової оптимізації не варто створювати довгі описи вашого відео. Велика частина контенту, що потрапляє на перші сторінки Google, містить в середньому 50 слів. Опис повинен бути коротким і інформативним.

Додаткові способи вивести відео в топ Google

Існує ряд інших факторів, які допоможуть вашим відео потрапити на першу сторінку пошукової видачі.

1. Закриті субтитри. Наявність субтитрів - ще один вирішальний фактор для високого ранжирування відео. Справа в тому, що такі субтитри відображаються з текстових файлів, які індексуються пошуковими системами. За даними Discovery Digital Networks, відео з субтитрами отримують в середньому на 7.32% більше переглядів.

2. Публікації. Розміщення відео на зовнішніх майданчиках - відмінне рішення для отримання ефективних і якісних зворотніх посилань, які необхідні для краулерів Google. Завантаживши відеоконтент на такі популярні платформи, як Dailymotion, Veoh або Flickr, ви зможете підсилити свою стратегію SEO, оскільки при індексації вашого відео Google враховує зовнішні посилання.

3. Значки відео. Не можна однозначно стверджувати, що превью відео (thumbnails) безпосередньо впливають на індексацію відео в Google. Але вони істотно впливають на бажання споживача переглянути саме ваше відео, а не будь-яке інше. Постарайтеся вибрати і оформити обкладинку так, щоб привернути увагу користувачів і дати їм зрозуміти, чого чекати від перегляду.

Наостанок

Оптимізація відео під пошукову видачу - невід'ємна частина загальної стратегії SEO для кожного ecommerce-бізнесу, який створює і публікує рухомий візуальний контент (простими словами, відео) на своєму сайті. Це додаткове рішення, яке дозволяє бізнесу отримати органічний трафік.

Залежно від специфіки сайту і вподобань вашої цільової аудиторії ви можете створювати і впроваджувати в свою загальну контент-стратегію різні типи відео. Це можуть бути огляди продуктів, інструкції по догляду або відповіді на актуальні питання.

При індексації відео Google найбільше орієнтується на релевантність ключових слів. Система також враховує кількість і якість зворотніх посилань, оптимізацію сторінки, на якій розміщено відео, і авторитетність домену. Щоб поліпшити результати сканування вашого відеоконтенту пошуковими роботами Google, включіть в заголовок ключові слова, створіть короткий опис, зробіть текстову розшифровку і додайте субтитри. Не намагайтеся створювати довгі відео. Люди вважають за краще конкретні відео, які наочно демонструють те, що вони не можуть дізнатися з текстових описів або фотографій.

Якщо ви хочете працювати з нами,
давайте почнемо з обговорення завдання

Отримати консультацію

Отримуйте новини інтернет-маркетингу

Тільки корисна інформація від експертів Promodo

Якщо ви хочете працювати з нами,
давайте почнемо з обговорення завдання

Отримати консультацію

Отримуйте новини інтернет-маркетингу