В топі Google зросла кількість сайтів, що використовують HTTPS

В топі Google зросла кількість сайтів, які використовують HTTPS. Новий чинник ранжування – наявність HTTPS на сайті. На сьогодні кількість сайтів, які використовують HTTPS в ТОП видачі Google, значно збільшилась – це видно з аналітики сервісів RankRanger і Mozcast.

v_tope_google_vozroslo_kolichestvo_saitov_ispolzyushih_https

Коментар від Андрія Іващенка, tech lead з пошукової оптимізації в Promodo:

«З одного боку, треба поспостерігати, як буде розвиватися тренд у майбутньому. Чи буде суттєво зростати кількість сайтів з HTTPS у видимості Google і надалі. Також цікаво з’ясувати, за рахунок чого збільшилась видимість сайтів з HTTPS в Google: за рахунок міграції з http чи, можливо, за рахунок того, що нові сайти переважно створюються вже з використанням HTTPS-протоколів. З іншого боку, передумови до зростання частки HTTPS все ж є, адже Google активно стимулює перехід з незахищеного протоколу передачі даних на захищений.

По-перше, вебмайстрам обіцяють перевагу в ранжуванні для сайтів, які використовують HTTPS-протокол. По-друге, пошуковик став по-іншому ставитися до тимчасових 302 перенаправлень. Так, якщо сайт просто перенести з http на HTTPS, в очах Google він може втратити всі позитивні сигнали (зовнішні посилання, поведінкові чинники, авторитетність). Тому існують редиректи, які перенаправляють користувачів зі старих сторінок на нові. І якщо раніше лише постійні редиректи (301 redirect) передавали вагу новим сторінкам, то сьогодні це не так.

Джон Мюллер (Швейцарську відділення Google) заявив, що тимчасові редиректи (301 redirect) також можуть передавати вагу, як і постійні. Google намагається розпізнати ситуації, коли використовується тимчасове перенаправлення, хоча потрібно постійне. В цих випадках пошуковик передає вагу зі старих сторінок на нові. Це підтвердив і ще один представник Google Швейцарія – Гері Ілш. Він заявив, що всі типи перенаправлень можуть передавати вагу.

По-третє, Google заявив про ще одну зміну. Раніше навіть постійне перенаправлення (301redirect)передавало лише 80-90% ваги нової сторінки.

З іншого боку, переїзд – досі не найпростіший процес. Потрібно всі сторінки з http в адресі склеїти з такими ж сторінками з HTTPS, і при цьому нічого не упустити: сторінки, pdf-файли, картинки тощо. І на віть за дотримання цих умов досі при переїзді сайту з http на HTTPS часто спостерігається просідання по трафіку. Воно може тривати від пари тижнів до пари місяців. Як поводитиметься кожен конкретний сайт – передбачити важко. Саме це відлякує вебмайстрів і власників сайту від масового переїзду на захищений протокол HTTPS. Адже вага HTTPS-протоколу як чинника ранжування дуже невелика, а просідання по трафіку може бути дуже суттєвим. Потрібно слідкувати за подальшим розвитком ситуації. Можливо, Google придумає нові мотиватори для пришвидшення тенденції переїзду на захищені протоколи передачі даних. У будь-якому випадку, якщо створювати сайт з нуля, його однозначно потрібно одразу ж робити з HTTPS».

Якщо ви хочете працювати з нами,
давайте почнемо з обговорення завдання

Отримати консультацію

Отримуйте новини інтернет-маркетингу

Тільки корисна інформація від експертів Promodo

Якщо ви хочете працювати з нами,
давайте почнемо з обговорення завдання

Отримати консультацію

Отримуйте новини інтернет-маркетингу