Аналіз
конкурентів

Для чого потрібен аналіз конкурентів

Щоб виграти бій, потрібно вивчити суперника. Для побудови ефективної рекламної кампанії необхідно ретельно вивчити стратегії своїх конкурентів. Володіючи цією інформацією, можна запустити по-справжньому ефективну рекламну кампанію.

Хто ваші конкуренти, які їх сильні і слабкі сторони, які рекламні канали вони використовують і в якому обсязі, на яку аудиторію спрямована їх комунікація.

Фактичним підсумком роботи над проектом на етапі аналізу сайту конкурентів є набір інструкцій по оптимізації і просуванню вашого сайту. Коректна реалізація технічного завдання контролюється нашими фахівцями.

В інтернет-маркетингу не існує типового аналізу конкурентів, який би підійшов для будь-якої компанії. Це вивчення індивідуального набору параметрів інших гравців ринку, які є значущими в даному конкретному випадку.

Якщо говорити про аналіз сайту конкурентів в інтернет-маркетингу, то предметом дослідження є скоріше які інструменти вони використовували - сайт, стратегія просування в пошукових системах, кампанії контекстної реклами та ін. Після аналізу окремих інструментів вивчається глобальна стратегія інтернет-маркетингу конкурента - які інструменти і в якому співвідношенні використовують конкуренти.

Також важливо звертати увагу і на позиціонування конкурентів - яке повідомлення глобально вони транслюють своїй цільовій аудиторії і хто, власне, їхня цільова аудиторія. І не варто забувати, що аналіз конкурентів в Інтернеті - це джерело нових ідей, ви побачите маленькі хитрощі, специфічні способи просування і фішки конкурентів, які можна використовувати і вам.

Етапи проведення аналізу конкурентів

етап
Сайт. Як конкуренти залучають цільову аудиторію на сайті, як переконують стати їх клієнтами, на яких перевагах продукту акцентують увагу.
етап
Стратегія пошукового просування. Існує чимало інструментів, які дозволяють дізнатися ті запити, по яких просуваються ваші конкуренти, де і які посилання вони розміщують і інші подробиці.
етап
Контекстна реклама. Можна проаналізувати тексти оголошень конкурентів, запити, за якими вони показуються, ставки, які вони призначають. Для цього також існує чимало онлайн сервісів.
етап
Email-маркетинг. Корисно підписатися на розсилки конкурентів, оформити замовлення в інтернет-магазині, залишити заявку - щоб проаналізувати їхні листи та контент, який вони висилають своїм передплатникам.
етап
PR-активності. Іноді дуже корисно розуміти, які матеріали і на яких ресурсах розміщують ваші конкуренти. Такі публікації легко знайти за назвою компанії, адресою сайту і іншим контактними даними.

Вивчаючи сайти і рекламні канали своїх конкурентів, ви будете в курсі поточної "розстановки сил" у вашій ніші і зможете приймати вірні рішення щодо своєї стратегії інтернет-маркетингу. Якщо проводити аналіз конкурента з певною періодичністю, ви заробите хорошу статистику розвитку вашого ринку в онлайн і складеться схема використання інтернет-маркетингу у вашій ніші.

ІНСТРУМЕНТИ

SWOT-аналіз. Метод аналізу, що передбачає виділення факторів внутрішнього і зовнішнього середовища, які безпосередньо впливають на продукт.

Веб-аналітика. Існують різні інструменти веб-аналітики, що дозволяють отримати дані про позиції сайтів конкурентів, запущених рекламних кампаніях і їх ефективності, публікаціях в соціальних мережах та інших активностях.

Ручний аналіз. Ручна перевірка ключових параметрів сайтів і рекламних кампаній конкурентів нашими фахівцями. На основі аналізу складається набір конкретних рекомендацій, які вирішують завдання вашого проекту.

Якщо ви хочете працювати з нами,
давайте почнемо з обговорення завдання

Отримати консультацію

 • Наталія Кошова і Саша Жиляєв намагаються скласти орігамі-жирафа, поки розповідають про співпрацю з Promodo. У компанії COMFY вони відповідають відповідно за напрямки ecommerce і digital-маркетингу.

 • Максим Левченко, директор департаменту "Інтернет-проект" компанії MOYO,
  розповідає про спільну роботу над проектом і ділиться історією успіху.

 • Євген Матлай, директор компанії Infoshina, розповідає про роботу з Promodo.

 • Владислав Чечоткін

  Владислав Чечоткін

  Rozetka.ua

  Із компанією Promodo ми познайомилися в 2006 році на семінарі, який вони організовували. З того часу й почалася наша співпраця.

  Почавши із пошукового просування та отримуючи позитивні результати, ми стали передавати фахівцям й інші проблеми для вирішення. Досить зручно, коли один підрядник може взяти на себе одразу кілька напрямків роботи. Це не тільки економить час, а й дозволяє знаходити комплексне рішення задач, замість того. щоб е закривати точкові потреби.

  Через роки тісної співпраці, що переросли в дружбу, хочеться відзначити не тільки професіоналізм команди, але й добре ставлення, відкритість і готовність до спілкування та експериментів.

 • Артур Міхно

  Артур Міхно

  Work.ua

  Ми вже більше 2-х років працюємо із Promodo над проектом Work.ua. Спрівпраця з ними дозволила нам збільшити цільовий трафік, знизити ціну за конверсію та зробити наш бренд впізнаваним.

  У роботі із Promodo нам подобається їх людяність, можливість взаємодії у будь-який зручний час та швидке реагування на запити. Команда приємно вражає своїм ентузіазмом та професіоналізмом!

  Нам приємно рекомендувати Promodo як надійного партнера.

 • Наталія Кошова

  Наталія Кошова

  Comfy.ua

  У 2014 році ми поставили амбітні цілі щодо розвитку online-каналу продажів. Після кількох зустрічей із командою Promodo ми домовилися про співпрацю на невеликому проекті, що розкрив потенціал можливостей співпраці.

  З того часу ми отримали надійного партнера, який допомагає нам вирішувати не тільки маркетингові задачі, але й розвивати e-commerce взагалі. Разом із Promodo ми досягли значно більшої ефективності в пошуковому маркетингу і роботі з контекстно-медійними мережами.

  Головна перевага роботи Promodo – комплексний, стратегічний підхід та орієнтованість на результат. Ми вдячні за всі челенджі, що служать нам стимулами йти вперед!

 • Володимир Сломушинський

  Володимир Сломушинський

  Technodom.kz

  Під час співпраці компанія Рromodo зарекомендувала себе як команду фахівців, що мають актуальні експертні знання у сфері інтернет-маркетингу.

  Компанія Promodo показала свою здатність відповідально підходити до поставлених задач, виконувати роботи якісно, враховуючи особливості ринку. Важливою частиною роботи Рromodo є готовність вивчати бізнес клієнта для досягнення найамбіціознішої мети.

 • Артур Оруджалієв

  Артур Оруджалієв

  Ain.ua

  Коли виникла необхідність пошукової оптимізації нашого проекту, ми звернулися до Promodo. Критерії були простими: це один з лідерів ринку та наш давній партнер. Компанія добре себе зарекомендувала у співпраці з іншими проектами і проводить відмінні івенти.

  До постійної співпраці ми не були готові, тому домовилися про разову внутрішню оптимізацію сайту. Звіт і всі роботи з оптимізації були виконані вчасно. Ми отримали масу даних, команда Promodo впоралася набагато краще за нас.

Контакти

contact@promodo.com

 

Київ, Україна
+380 44 333-69-73
пн–пт. 1000–1900
01033, м. Київ,
вул. Сім'ї Прахових, 50,

Харків, Україна
+380 57 752-54-62
пн–пт. 1000–1900
61072, м. Харків,
ул. Отакара Яроша, 18

Львів, Україна
пн–пт. 1000–1900
79041, м. Львів,
вул. Героїв УПА, 73,
корпус 10

Дніпро, Україна