Унiверсальний кейс

Сегодня.ua

Кейс із пошукового просування сайту ЗМІ.

Клієнт

Segodnya.ua — один із ключових новинних порталів України, щоденне охоплення якого становить 10–15% української аудиторії інтернет-користувачів.

Завдання

Збільшення частки трафіку, що залучається за допомогою пошукових систем. Поліпшення видимості сайту пошуковими системами, покращення його технічних показників (швидкість завантаження, глибина індексації розділів, швидкість потрапляння нових новин в індексну базу системи тощо), а також — видимості ключових розділів сайту за так званими загальними запитами.

Команда проекту
Олександр Плетньов
менеджер проекту, Promodo
Рустам Боров
Фахівець з просування web-проектів, Promodo


Історія проекту

На початку робіт сайт мав величезну кількість контенту, що регулярно оновлювався. Внутрішня навігація, архів публікацій вимагали істотних доопрацювань. Архів не використовувався і не індексувався пошуковими системами, сторінки новин та інші розділи сайту були не оптимізовані, зокрема не було метаданих, тегів H1-H2. Відсутня логіка внутрішнього перелінкування новин, погано опрацьований алгоритм пошуку новин за тематикою, не існувало мапи сайту.

Рішення

Оптимізація сайту

Спільно з клієнтом фахівці компанії Promodo здійснили оптимізацію внутрішньої посилальної структури. Було опрацьовано алгоритми внутрішнього перелінкування новин за розділами, мітками, темами і персоналіями, створено спеціальні мапи сайту для швидкої індексації контенту пошуковими роботами, зокрема новин з архіву.

Робота з редакторами розділів і журналістами

Додатково ми активно співпрацювали з редакторами розділів і журналістами — було проведено навчання з основ роботи пошукових систем, вироблено правила розміщення статей і новин, дружніх пошуковим системам, що дозволило максимально використовувати потенціал пошукових систем.

Швидке завантаження сайту

Проведено оптимізацію програмного коду сайту, вирішено питання зі швидким (до 2 секунд) завантаженням, доопрацьовано систему навігації, що дозволило поліпшити показники поведінки користувача на сайті.

Результати
За перші 6 місяців вдалося збільшити неоплачуваний пошуковий трафік проекту на 32% лише за рахунок внутрішньої оптимізації ресурсу, дії зі зміни посилального профілю проекту не застосовувалися
Після роботи з посилальним профілем сайту неоплачуваний пошуковий трафік додатково збільшився на 74% протягом 6 місяців (порівняно з таким же періодом).
З моменту початку робіт трафік з пошукових систем проекту збільшився на 65% протягом одного року.
За два роки робіт безкоштовний пошуковий трафік виріс на 224%

Складна структура внутрішніх сторінок, перенасиченість і «щільність» розміщення тематичних блоків істотно знижували потенціал подальшого розвитку проекту, як з точки зору поліпшення видимості за ключовими запитами, так і за загальним показником частки залучуваного трафіку.

Додатково було прийнято наступні рішення, що дозволило поліпшити ефективність просування проекту:

Зміна верстки внутрішніх сторінок для збільшення швидкості завантаження сторінок сайту

Коригування правил публікацій та оформлення новин, вироблення рекомендацій з написання текстового змісту, формалізація процесу розміщення гіперпосилань в тексті новин

Зміна логіки написання текстів гіперпосилань всередині новин

Тегування текстів новин

Покращено розміщення блоків новин, зменшено їх кількість

Додатково було прийнято наступні рішення, що дозволило поліпшити ефективність просування проекту:

На графіку позначено початок зростання. Саме ці зміни разом з іншими діями дозволили досягти високого результату.

Зміна поведінкових показників

На момент старту робіт 23%пошукових запитів перебували в топ–10 видачі Google.com.ua. За час роботи над проектом у топ–10 було виведено 98% ключових слів в Google.

Кількість ключових слів у топ–10 в %

Подібна ситуація спостерігалася і за результатами просування сайту у видачі пошукової системи Яндекс. За час роботи над проектом в топ–10 виведено 91% ключових запитів.

Кількість ключових слів у Топ 10 у %
За даними незалежного дослідження компанії «Gemius Украина» Segodnya.ua очолює п’ятірку найпопулярніших сайтів новин України
SEGODNYA.UA
8,0%
OBOZREVATEL.UA
7,8%
KORRESPONDENT.UA
7,7%
TSN.UA
7,6%
PRAVDA.COM.UA
7,3%
UNIAN.NET
5,7%
GAZETA.UA
5,7%
KP.UA
4,5%
PODROBNOSTU.UA
4,4%

Iнші проекти

Трафік
+405%
топ–1
57%
Трафік
+106,15%
Трафік
+203,65%
Топ—10
90,82%

Якщо ви хочете працювати з нами,
давайте почнемо з обговорення завдання

Отримати консультацію

Отримуйте новини інтернет-маркетингу

Тільки корисна інформація від експертів Promodo

Контакти

contact@promodo.com

 

Київ, Україна
+380 44 333-69-73
пн–пт. 1000–1900
01033, м. Київ,
вул. Сім'ї Прахових, 50,

Харків, Україна
+380 57 752-54-62
пн–пт. 1000–1900
61072, м. Харків,
ул. Отакара Яроша, 18

Львів, Україна
пн–пт. 1000–1900
79041, м. Львів,
вул. Героїв УПА, 73,
корпус 10