Подкастинг і подкасти

Чому це важливо

Першим у світі подкастом було інтерв’ю, яке записав журналіст і ведучий на радіо Крістофер Лайдон з розробником RSS Дейвом Вайнером. Воно було записане в 2003 році та опубліковане в його блозі. Потім був створений цілий RSS-потік розмов з блогерами, політиками, науковцями тощо. Сьогодні в мережі знаходяться тисячі подкастів з різних галузей знань. Вони особливо популярні серед провідних бізнесменів та їхньої аудиторії. Крім того, якщо у вас немає часу, щоб читати статті чи дивитися відео під час напруженого робочого дня, подкасти дуже зручні.

Ви можете слухати їх під час тренування, в метро, машині, просто під час прогулянки і тим самим розширювати коло своїх знань.

Як слухати подкасти

Сьогодні існує велика кількість програм для зручного прослуховування подкастів, перевагою яких є те, що в більшість із них вбудовано пошук, вони мають автоматичне завантаження і синхронізацію.

Instacast – одна з найкращих програм для прослуховування подкастів. Окрім версії для для iPhone і iPad, додаток доступний в Mac App Store. Ця програма дозволяє через внутрішній акаунт користувача синхронізувати контент між різними пристроями.

 1

Стандартний додаток від Apple – Подкасты – має в своєму арсеналі все необхідне для того, щоб задовольнити базові потреби користувача. В програмі можна шукати нові подкасти через топ iTunes або власні підбірки Apple. Функціональності додатку цілком вистачить для більшості слухачів подкастів, до того ж воно стандартне і безкоштовне.

2

Pocket Casts – один із найкращих додатків для подкастів на платформі Android. Окрім великого зібрання різних каналів і широких налаштувань , програма має чудовий, продуманий і гарний інтерфейс із обкладинками і докладним описом кожної станції.

3

Також у додатку є веб-версія. Таким чином, створивши акаунт, ви зможете прослуховувати подкасти як з комп’ютера, так і з телефона.

Наприкінці минулого року компанія Google анонсувала нову функціональність, яка через деякий час з'явиться в музичному сервісі Google Play Music. Йдеться про подкасти.

4

На сьогодні подкасти доступні в новій версії додатку Google Play Music лише деяким користувачам, але скоро з’являться у всіх. 

Головною перевагою наявності подкастів в Google Play Music стане його попереднє встановлення на більш ніж мільярд Android-смартфонів. Це дозволить не лише популяризувати сам жанр, але й відкриває величезну потенційну аудиторію для творців контенту.

5

Сьогодні всі подкасти в Google Play Music безкоштовні, але не виключено, що через певний час у сервісі з’являться записи, за які користувачам потрібно буде платити.

Також подкасти можна слухати на сайтах Podster.fm і Pod.fm.

Основні переваги подкастів

  • Зручний формат аудіо подання актуальних новин у досить хорошій якості звучання. Це дуже важливо під час тривалого прослуховування. Ще пару років тому цим могло похвалитися небагато подкастерів.
  • Каталог подкастів містить велику кількість тем на будь-який смак і настрій
  • За умови правильного налаштування можна досягти синхронізації на всіх пристроях, що дасть можливість продовжувати з того ж місця, де ви зупинилися, на будь-якому з ваших пристроїв.
  • Автоматичне оновлення всіх нових випусків і їх завантаження на пристрій для доступу в офлайн-режимі дасть можливість не пропустити жодного випуску.

Ось декілька категорій, які здаються нам цікавими:

  • Подкасти про інтернет-проекти та інтернет-маркетинг
  • Соціальні мережі та геймифікація
  • Маркетинг у мобільних додатках
  • Технічні подкасти і подкасти про нові гаджети
  • Офлайн-бізнес
  • Англійська мова

Нижче ми розберемо, які подкасти в цих тематиках будуть найбільш цікавими.

Що послухати російською мовою

 

Что послушать на русском

AppTractor.ru — подкаст і сайт, присвячений мобільним технологіям, розробці мобільних додатків, їхньому маркетингу і монетизації. В ньому можна почути про найбільш популярні та затребувані інструменти, успішні компанії та додатки, тренди та майбутнє мобільної екосистеми.

Мобильные приложения как бизнес — це подкаст про те, як перетворити ідею мобільного додатку на прибутковий бізнес. Ведучі подкастів запрошують підприємців, яким вдалося це зробити,і фахівців, які допомагають проектам ставати успішними

Appintop — просування мобільних додатків – освітлює всі аспекти мобільного маркетингу.

Рунетология — аналітична програма, гостями якої стають топ-менеджери великих інтернет-проектів, творці яскравих стартапів, помітні веб-підприємці. В кожному випуску передачі висвітлюється бізнес-біографія героя інтерв’ю і детально розбирається та ринкова галузь, у яку він найглибше занурений.

Retail Rocket Science  подкаст, який висвітлює спілкування з практиками електронної комерції в Росії. В цьому подкасті з перших вуст можна дізнатися про передові та продуктивні практики e-commerce та зануритися вглиб найуспішніших проектів Рунету.

Брендятина  подкаст, який виходить на радіо «Маяк» в рамках ранкового шоу «Шоу Утром». Надзвичайно харизматичні ведучі розповідають історії відомих брендів.

Берись и делай — це програма про те, як створити бізнес без стартового капіталу, зв’язків і досвіду. Гості програми – молоді бізнесмени, які на власних прикладах розповідають про те, як вони побудували свої компанії з нуля, що ними керувало, яких помилок вони припускалися і що врешті-решт привело їх до успіху. 

SMM без котиков —  программа для SMM-специалистов, предпринимателей, маркетологов и всех, кто планирует выйти в социальные сети.

Black&White PR — це програма для практикуючих піарників, керівників компаній і всіх, кому цікавий світ публічних комунікацій.

Appleinsider.ru — щотижневі обговорення найсвіжіших новин світу Apple.

Моё дело — представляє цикл інтерв’ю з підприємцями. Ведучий дізнається подробиці про успіхи й невдачі людей, які змінюють світ навколо себе.

Радио-ТРозмови на тему хайтек, високих комп’ютерних технологій, гаджетів,  хмар, програмування та інших цікавинок зі світу ІТ.

Атланты Бизнеса — передача про лідерів та успішних бізнесменів, у яких є чого повчитися. Гості програми – це сильні бізнесмени, які самі проклали собі життєвий шлях і досягли серйозних результатів. Харизматичні особистості, які змінюють себе і світ навколо них.

Кеддр — ресурс, присвячений інформаційним технологіям, пристанище гаджетоманів. Ведучі намагаються максимально цікаво розповідати новини про гаджети, софтвер і хардвер.

Пазорный дизайн  подкаст про дизайн. Про те, що дизайн – це не лише зовнішній вигляд звичних речей, але й сутність їхньої роботи.

Прямая линия с Радиславом ГандапасомДвічі на місяць легендарний бізнес-тренер відповідає на запитання своїх слухачів.

Точка Зрения  різні точки зору стосовно тематики пошукового просування, контекстної реклами, заробітку в мережі та інтернет-маркетингу загалом.

Setup: как раскрутить бизнес в Интернете — подкаст, який розповідає про досвід успішних підприємців Рунету: ефективні кейси та корисні поради.

Подкаст Travel MBA — міжнародна спільнота онлайн-підприємців, які створюють і розвивають свій географічно вільний бізнес.

Що послухати англійською

Подкасти англійською мовою дають можливість попрактикувати навики сприйняття англійської мови на слух від носіїв мови, а також дізнаватися про тренди і тенденції західного діджитал-ринку.

This Week in Tech — обговорення останніх тенденцій в галузі високих технологій з Лео Лапорте і його друзями.

Six Pixels of Separation — президент Mirum, Мітч Джоел, обговорює теми цифрового маркетингу з свого широкого досвіду роботи в агентстві. Епізоди варіюються від гарячих тем  у цифровому маркетингу до лідерства в бізнесі.

Duct Tape Marketing — Джон Янтч розмовляє з професіоналами в галузі маркетингу про широке коло питань.

Social Media Marketing — експерт із соціальних медіа Майкл Стельцнер дає практичні поради стосовно роботи з соцмережами. Розповідає історії успіху в них, а ткож бере інтерв’ю у професіоналів маркетингу в соціальних медіа.

Marketing Over Coffee — інформація про маркетинг і підказки по роботі в соцмережах, нові технології та інші інструменти маркетингу, а також інтерв’ю з експертами в цій галузі.

Ask Gary Vee Show — маркетинг, соціальні мережі, поради підприємцям.

Social Pros  — один із найпопулярніших подкастів про маркетинг. Розповіді про реальну роботу реальних людей у соціальних медіа. Кейси, статистика, дослідження та багато іншого зі світу цифрового маркетингу.

Висновки

Спробуйте підписатися і послухати один-два випуски з тематики , яка вас цікавить, або з гостями, думка яких була б вам цікава. Можливо, ви знайдете для себе ще одне джерело інформації та знань, яке допоможе вам у роботі чи веденні бізнесу. І прослуховування подкастів увійде в вашу звичку так же, як прогулянки вулицями шумного міста або заняття в спортзалі. 

Якщо ви хочете працювати з нами,
давайте почнемо з обговорення завдання

Отримати консультацію

Отримуйте новини інтернет-маркетингу

Тільки корисна інформація від експертів Promodo

Якщо ви хочете працювати з нами,
давайте почнемо з обговорення завдання

Отримати консультацію

Отримуйте новини інтернет-маркетингу