НАПИСАТИ НАМ
Кейс з SEO

Readeat: як вивести новий сайт книгарні в ТОП пошукової видачі

КЛІЄНТ
Readeat
НІША
ПОСЛУГИ
ІНСТРУМЕНТИ
Text Link

КЛІЄНТ

Readeat 一 книгарня у Києві та книжковий онлайн-сервіс з доставленням по Україні. Книжкові полиці в книгарні та на сайті поділені не лише за жанрами чи категоріями, а й за настроями та періодами життя.

ЗАДАЧА

  • Супровід сайту по частині SEO з моменту розробки.
  • Вивести сайт в пошукову видачу та в найкоротші терміни зайняти топові позиції за певними жанрами книг.
  • Підготувати проєкт для повноцінного SEO-просування.

Вхідні дані

Раніше ми вже публікували кейс про налаштування аналітики для Readeat на етапі розробки сайту. Тепер готові поділитися результатами та успіхами в пошуковій оптимізації для цього клієнта.

Очікування клієнта
- Отримати ефективні рішення щодо оптимізації сайту на етапі розробки.
- Після запуску отримати результати впровадження рекомендацій та оцінити їх вплив на загальну ефективність. 
- У подальшому проводити SEO-роботи для нарощування трафіку та вийти на топові позиції за тематичними комерційними запитами.

Роботу над SEO ми розпочали у травні 2023 року, на стадії розробки сайту, наразі наша співпраця триває. У цьому кейсі покажемо результати, яких вдалося досягти за майже півтора року роботи.

Спойлер

За перші три місяці після запуску сайту органічний трафік зріс х3, а за останні шість місяців — ще у 3,6 рази.

Динаміка органічного трафіку травень 2023 - вересень 2024

Згідно з даними сервісу Serpstat, сайт клієнта в цілому ранжується за понад 52 тисячами фраз, в топ-10 знаходиться понад 7 тисяч фраз.

Розподіл фраз за позиціями
*за останні 6 місяців, джерело: Google Search Console

Рішення

Якщо новий бізнес планує конкурувати за трафік у своїй ніші, важливо враховувати SEO ще на етапі розробки сайту. Оскільки ми супроводжували сайт Readeat до його запуску, це забезпечило ряд переваг та дозволило підготувати ресурс до ефективної роботи й забезпечити конкурентні позиції одразу після запуску. 

Також налаштування пошукової оптимізації на цьому етапі допомогло:

  • створити технічно правильну структуру сайту, 
  • врахувати ключові запити, підготувати оптимізований контент,
  • запобігти помилкам, які можуть ускладнити просування сайту в майбутньому, 
  • підвищити конкурентоспроможність ресурсу тощо.

Оскільки сайт клієнта був на тестовому домені та закритий від індексації, це дозволило впровадити всі необхідні рекомендації до його запуску.

Особливості Readeat

Спершу ми провели аудит та дослідили лідерів ніші. Далі зосередилися на технічній оптимізації та інших ключових факторах, що впливають на ранжування й індексацію сайту. 

Тепер детальніше про реалізовані рішення.

Аудит 

Щоб побудувати ефективну SEO-стратегію варто завжди починати з аудиту. Оскільки сайт клієнта був на тестовому домені та закритий від індексації — важливо було оцінити технічний стан сайту, виявити можливі проблеми та зрозуміти поточну ситуацію в ніші перед запуском.

Наступний ключовий крок для формування SEO-стратегії для нового сайту — визначити та дослідити ресурси конкурентів та виявити можливі точки зростання для бізнесу.

За підсумками аудиту

  • оцінили технічні рішення на сайтах конкурентів і порівняли їх зі структурою сайту нашого клієнта — виявили можливі перспективи до зростання;
  • оцінили профіль посилань конкурентів — відповідно до результатів, підготували стратегію для нарощування посилального профілю Readeat;
  • проаналізували структуру сайтів конкурентів — підготували відповідні рекомендації для сайту клієнта для оптимізації наявної структури;
  • розробили список рекомендацій для поліпшення факторів EEAT, щоб відповідати вимогам YMYL;
  • проаналізували контент сайту та підготували рекомендації для його оптимізації.
Всі рекомендації та технічні завдання віддали на впровадження клієнту, а зі свого боку забезпечили підтримку у їх реалізації. Наступний місяць після старту робіт команда SEO присвятила перевірці впроваджень рекомендацій з аудиту.
Хочете покращити свою
SEO-стретегію?

Індексація сайту

Попри дотримання всіх критичних вимог до оптимізації нового сайту, потрібно бути готовими до можливих проблем, що впливатимуть на індексацію, і які можна виявити лише після його запуску. 

Одразу після запуску побачили додаткові виклики і впровадили наступні рішення:

  • закрили від індексації сторінки, які не мали корисного контенту: у випадку клієнта — це сторінки профілів користувачів, які не містили контенту;
  • розробили ТЗ для покращення швидкості завантаження сторінок;
  • працювали з примусовою індексацією сторінок сайту за допомогою Google Indexing API.

Google Indexing API дозволяє прискорити процес індексації нових або оновлених сторінок, скорочуючи час, необхідний для їхнього відображення в результатах пошуку. Дозволяє надсилати запити на швидку індексацію або оновлення сторінок сайту в індексах Google.

Після розвʼязання проблеми з індексацією вдалось отримати понад 27 тисяч сторінок в індексі.

Далі наші роботи поділялися на декілька основних напрямків:

  • нарощування посилального профілю;
  • робота з контентом на сайті;
  • виправлення технічних помилок та проблем;
  • поступове впровадження нових пропозицій за допомогою технічних завдань.

Робота з посиланнями

Для роботи з посиланнями разом з клієнтом визначили необхідний щомісячний бюджет, після чого розподілили його між крауд-посиланнями та статтями. Ці роботи були націлені як на підвищення впізнаваності бренду, так і на формування органічного профілю посилань та залучення цільового трафіку.

Динаміка нарощування посилального профілю
При виборі майданчиків враховували профілі посилань основних конкурентів, зокрема їх розподіл по сайту. Наразі, ми щомісяця відстежуємо кількість і розташування нових посилань, щоб забезпечити їхню максимальну органічність.

Робота з контентом

До роботи з контентом сайту підійшли комплексно. Наприклад, семантичне ядро сформували окремо для:

  • всіх категорій книг;
  • для видавництва та авторів;
  • для роботи з інформаційним трафіком — для блогу та роботи з добірками.

На основі семантичного ядра розробили контент-план, який дозволив в короткі терміни розробити контент для всіх комерційних сторінок (категорії), а також наповнити інформаційні сторінки: видавництва, автори, блог, добірки.

Далі працювали над додатковими посадковими сторінками у вигляді «сторінок-фільтрів» та додавали контент до новостворених категорій. А щоб оптимізувати процес підготовки контенту, розробили шаблони ТЗ із написання текстів для кожного типу сторінок.

Технічне SEO

По технічній частині пошукової оптимізації сайту ми працювали над кількома важливими аспектами: проаналізували структуру майбутнього сайту та внесли правки, що дозволило нам в подальшому працювати над розширенням сайту та збільшувати  потенційний трафік. 

Далі допомогли з покращенням швидкості завантаження сайту, а також реалізували мікророзмітку, щоб пошукові системи краще розуміли контент, з особливим акцентом на продуктових сторінках.

Завдяки підключенню сервісу для аналізу логів вдалося виявити і виправити кілька проблем: 

  • рекомендували комплекс дій для усунення 500 помилок, які вказували на перевантаження серверу, 
  • ідентифікували додаткове навантаження на сервер, які здійснювали різні боти на регулярній основі — їх заблокували.

Для покращення індексації ми продовжили роботу зі сторінками, які мали недостатньо контенту та запровадили правила для кожного типу таких сторінок, щоб вони залишались закритими від індексації, поки не додамо на них контент.

А щоб уникнути дублювання контенту, ми налаштували правила для сторінок фільтрації та закрили від індексації ті сторінки, які не додавали цінності для пошукових результатів.

Мета-теги та інші впровадження

Робота з мета-тегами відбувалася поетапно, з фокусом на різні типи сторінок. Для початку ми розробили шаблони мета-тегів для кожної категорії сторінок, а мета-теги для статей створювали виключно вручну, щоб забезпечити точну відповідність пошуковим запитам. Після їх впровадження ми провели аналіз позицій та запитів, що дало можливість покращити мета-теги для категорійних сторінок. 

Окрему увагу приділили товарним сторінкам: розробили детальні шаблони мета-тегів із кількома змінними, щоб підкреслити унікальні характеристики кожного товару й підвищити їхню релевантність.

Ми також регулярно моніторимо сторінки з добірками, відстежуємо їхні позиції і, за необхідності, оновлюємо мета-теги для збереження їхньої ефективності.

Протягом року ми також активно працюємо з тематичними подіями, які можуть приносити додатковий трафік, такими як «новорічні розпродажі», «святкові дні», «Чорна п’ятниця» тощо. Це дозволяє залучати користувачів у періоди підвищеного попиту, що позитивно впливає на загальні показники відвідуваності сайту. 

Крім цього, важливим напрямком стала побудова правильної та глибокої внутрішньої перелінковки між сторінками, адже це сприяє покращенню навігації, оптимізації для пошукових систем та підвищенню позицій у видачі.

Результати

Залучення SEO на етапі розробки сайту Readeat дозволило комплексно підготуватися до його запуску: від технічної оптимізації і побудови внутрішньої перелінковки до підготовки проєкту для повноцінного SEO-просування в майбутньому. 

Виконані роботи значно підвищили шанси сайту на видимість у пошуку й залучення цільової аудиторії вже з моменту запуску. Завдяки цим заходам сайт розпочав роботу готовим до ефективної індексації та конкурентної боротьби за органічний трафік.

Динаміка видимості сайту
* за останні 6 місяців, джерело Google Search Console

Що далі?

Клієнт планує розширити асортимент, і разом із цим ми розширимо категорії на сайті, що дозволить охопити більше запитів та залучити нову цільову аудиторію.

Паралельно ми продовжуємо роботу над створенням контенту для збільшення інформаційного трафіку й досліджуємо можливості використання документ-файлів з уривками книжок. Таке рішення допоможе привернути увагу аудиторії до змістовного контенту та збільшити час перебування на сайті.

Обговоримо ваш проєкт?
Надіслати заявку
Ваше повідомлення відправлено
Наш менеджер зв‘яжеться з вами найближчим часом.
Назад
Упс! Щось пішло не так. Спробуйте ще раз
ДОЛУЧАЙСЯ ДО КОМАНДИ PROMODO ❤️
Надіслати заявку
Ваша заявка відправлена
Наші рекрутери звʼяжуться з вами найближчим часом!
Назад
Упс! Щось пішло не так. Спробуйте ще раз